Můj příběh ...

Suvorov jednou ve svém dopise napsal: „Hlavní je pohyb a srdce na pravém místě“. Této větě připisuji ve svém životě značný význam a výrazně mě ovlivňuje. Myslím si, že aktivní pohyb je důležitou ingrediencí plnohodnotného života člověka, ne nadarmo se říká: „Ve zdravém těle, zdravý duch“.

Pohyb blahodárně působí kromě jiného na naši psychickou pohodu, což v dnešní uspěchané době ocení mnozí z nás. Kdo cvičí, vidí svět jinak, pozitivněji … a právě pozitivní pohled na svět, na život … je nezbytnou součástí našeho pocitu štěstí. 

Jmenuji se Lenka Sobková a jsem autorkou produktů GabiGym. Narodila jsem se v Karviné, kde jsem vyrůstala, studovala a žiji dosud.  Po absolvování místního gymnázia jsem pracovala v administrativě jako referentka, asistentka ředitele, pak jsem také učila soukromě angličtinu a mým posledním zaměstnáním byla recepční.

Velmi mě baví tvůrčí práce, vždy jsem si přála živit se právě tvůrčí činností. A realizovat se v oblasti dětského cvičebního náčiní mi přišlo jako skvělý nápad, neboť v dnešní moderní době zaznamenáváme stále větší nedostatek pohybové aktivity dětí, je potřeba děti neustále motivovat k aktivnímu pohybu.

Už jen málokteré děti běhají venku s kamarády a hrají si na schovávanou nebo jiné venkovní hry, bývá stále obtížnější odtrhnout je od moderních mobilů, počítačů či televizí.

Z tohoto důvodu je moje tvorba velice přínosná, což mě nesmírně těší. Mé cvičební pomůcky dětem poskytují tolik potřebný aktivní pohyb a navíc i radost z pohybu, neboť děti tyto aktivity zbožňují.

Mohou se vydovádět přímo ve svém pokojíčku nebo na vaší zahradě.

Původ názvu GabiGym

Mé produkty se jmenují Gabi po mé dcerce Gabriele, která s mým prvním produktem – Mini tělocvičnou FunFit – strávila celé své dětství. Velmi ráda a často na cvičební sestavě cvičila, houpala se, šplhala… nejen ona, ale i její kamarádi z okolí. Nikdy neměla problémy s nadváhou, ani s koordinací pohybu, celé dětství byla ve skvělé fyzické kondici. Na sestavě se po čase pohybovala doslova jako Tarzan v pralese. :-) 

Dnes je z ní dospělá žena a já vím, že se v životě neztratí.

A slovo Gym v angličtině znamená tělocvična.

 

Má vize a celkové pojetí mých produktů

  • cvičební náčiní především pro zavěšení
  • jednotný design i barevné provedení 
  • velice jednoduché zavěšení
  • všechny závěsné prvky kompatibilní se všemi závěsnými systémy
  • vše dle moderních cvičebních trendů
  • využití v interéru i exteriéru
  • prioritou je bezpečnost dětí  

Produkty GabiGym jsou určeny především do interiéru. Můžete je ale využít i na vaší zahradě. Velice jednoduše závěsný prvek odepnete pomocí karabinky a po cvičení uschováte.

V sekci Na zahradu pak naleznete závěsné prvky s kovovými řetízky, tedy odolné vůči dešti i mrazu.

Vymýšlení a realizování nových produktů pro aktivní pohyb dětí mě nesmírně baví. Mám spoustu dalších nápadů a těším se na jejich realizaci. Můžu říct, že práce je mým koníčkem, za což jsem velice vděčná. 

  

Mé mimopracovní zájmy a aktivity

Ve svém volném čase velmi ráda sportuji – hraji tenis, badminton, stolní tenis, volejbal … a v zimě moc ráda lyžuji.

Také se ráda věnuji hudbě – líbí se mi retro – 80. léta, ale také nejnovější hity. Ráda sleduji v televizi různé hudební soutěže. Svého času jsem i vypomáhala jako DJka. :-) 

Samozřejmě se ráda podívám i na zajímavý dokument nebo pěkný film, nejlépe romantickou komedii.

Mám hodně ráda pobyt u moře, ráda jsem mezi lidmi a vůbec – jsem pro každou legraci. :-)